Štěňátka

Plánujeme štěňátka na rok 2020

Calippo van de Huszarstate

„Scooby Doo“

a

Andělka Šťastná smečka

„Koblížek“

 

Ahoj, dovolte mi, abych se představil, jmenuji se Scooby Doo, mojí paničce do Čech mně jako psí miminko přinesl čáp z Holandska, z chovné stanice Van de Huszarstate a v průkazu původu jsem napsaný, jako Calippo, jo přesně, jako ten nanuk od Algidy. Takže uznejte, že to Scooby Doo, to tedy dost zachránilo a můžu mezi lidi. Na svět se dívám jedním očíčkem modrým a druhým hnědým. Jsem narozený ve znamení Blíženců, takže jsem asi tak 20 pejsků v jednom tělíčku, s kožíškem v barvě blue-merle a nikdy nemám rozdělané míň než dvě věci najednou. Miluju, když můžu s paničkou něco podnikat a je úplně jedno, jestli je to canisterapie (chodím navštěvovat babičky a dědečky do domova důchodců, už jsem byl i ve školce a u těžce mentálně a pohybově postižených). Věnujeme se záchranařině (s paničkou se specializujeme na práci v sutinách, to jsou popadané budovy a já se tam učím hledat zavalené lidi). Chodíme na cvičák (tady cvičím poslušnost a dělám překážky pro záchranářské psy), složil jsem vstupní zkoušky pro pasení oveček NHAT, zkoušky ZOP, ZZO, BH-VT a vstupní záchranářskou zkoušku ZZZ. A tím to určitě nekončí, trénujeme s paničkou na další. Moc rád chodím na procházky, rád plavu, úplně miluju aportování míčků, mám moc rád lidi, děti a moc rád si s nimi hraju. Doma mám 2 kočičí brášky, jsou to thajské kočky, o kterých se říká, že jsou to poloviční psi. Mám je moc rád, spíme spolu všichni 3 v posteli a často si spolu hrajeme a podnikáme lumpárny. Každý večer si vlezu za paničkou na gauč, přitulím se k ní, nechávám se hladit a jsem moc šťastný.

Ahoj, já jsem Andělka. Narodila jsem se v této chovatelské stanici Šťastná smečka, kde mě všichni její členové moc hezky přijali. Panička je ze mne od narození nadšená, od malinka jsem veselá kopa. Jsem zvídavá a šikovná, zajímá mne všechno nové. S paničkou chodím do domova důchodců potěšit stařečky svou přátelskou povahou. Dařilo se mi i na výstavách, díky kterým jsem získala titul Český junior šampion a Český šampion. Sice jsem se ráda předváděla, ale nejvíc mne bavilo hrát si s ostatními pejsky a pořádně se s nimi proběhnout. Mám ale jeden moc důležitý úkol, nenechat paničku zaspat do práce. Když jí zazvoní budík, tak jí hned jdu olíznout tvář a mazlím se tak dlouho, dokud nevstane. Pravda, někdy jí zafuním do ucha a zalehnu jí, to taky zabere. Miluji běhání, ale i lenošení, moc ráda si hraju a učím se nové kousky. Taky jsem dobrá chůva, starala jsem se o loňská štěňátka, když si mamka potřebovala od těch rarášků odpočinout. Mám pořád dobrou náladu a svoji radost ze života dávám pořád najevo. Jsem přece ze šťastné smečky 😊.

Naše priority

Vybíráme takového ženicha, aby byla štěňátka nejen krásná, ale i zdravá. Důležitá je i povaha pejska a samozřejmě rodokmen.

Štěňátka odchováváme s maximální péčí v domácím prostředí. Jsou zvyklá na hladící ruce návštěv a na ostatní pejsky z naší smečky. Když trochu povyrostou, naučí se na zahradě vyhrabat svojí první díru nebo utrhnout první kytku, případně upravit záhon podle svých představ. Do svých nových domovů budou odcházet očkovaná, odčervená, očipovaná a na cestu dostanou kromě smlouvy a pasu i výbavičku.

Kólie jsou krásná, ušlechtilá a velmi vnímavá stvoření. Je jim nejlépe ve společnosti svého pána, proto ji prosím nenechávejte jen venku. Nadšeně s Vámi budou běhat, chodit na výlety nebo podnikat jiné aktivity, a pak odpočívat ve svém pelíšku nebo u vás na klíně na gauči. Získáte věrnou psí dušičku, která Vám bude nadšeně dělat společnost při každé příležitosti.

A protože máme naše kolie tolik rádi a přáli bychom si, aby měly plnohodnotný psí život, apelujeme na nové majitele, aby své zvířátko nenechali bezdůvodně kastrovat.

Kmotři

Kmotrem prvních dvou vrhů je Viktor Dostál. Je to dlouholetý přítel naší smečky, který se zabývá řešením problémů s psí psychologií a komunikací mezi člověkem a psem. Před lety nám velmi pomohl a z jeho rad čerpáme dodnes. Děkujeme :).

Kmotry vrhu C jsou naši dlouholetí kamarádi, kteří jsou mi oporou při opatrování a rozmazlování psích miminek. Jsou to Blanka, Míša a Luděk Meitnerovi.

Speciální poděkovaní patří Míše, která se stará nejen o štěňátka, ale je i naší hlavní fotografkou, programátorkou webu a chůvou v jedné osobě. Moc děkujeme za to, co pro nás děláš.

Návod na použití štěněte

Tak tady mě máte, jsem vaše vysněné štěňátko. Jsem krásné, miloučké a konečně vaše. Jsem malý nezbeda, všude za mnou budou loužičky a hromádky. Všechno, co přede mnou nedáte někam nahoru, spolehlivě rozkoušu. Boty, kabelky a mobilní telefony v mém dosahu nechte pouze tehdy, když už si opravdu chcete koupit nové a chybí vám pro jejich pořízení ten správný důvod. Na zahradě Vám pomůžu s terénními úpravami, vyhrabu krásné krátery tak akorát na zvrtnutí nohy, přesadím kytky a zablácenými tlapkami vám ušpiním čerstvě vytřenou podlahu. Ale když se mi budete věnovat a naučíte mě, co je správné, budete ve mě mít prima parťáka nejen na rošťárny. Budu vnímavý a poslušný pejsek, s radostí vám splním každé přání, rád se naučím nějaký nový kousek, povel nebo dovednost. Poběžím s vámi na kraj světa a pak s vámi budu odpočívat na gauči. Jste pro mě středobod vesmíru, buďte ke mně laskaví, trpěliví, učte mne hravou a pozitivní formou a vrátím vám to svojí láskou a oddaností. Dejte pozor, abych nepřekousal kabely nebo někam nespadl, dopřejte mi hodně pohybu a možnost hrát si s jinými pejsky. Seznamte mne se všemi možnými podněty, abych se zbytečně nebál – ruch ve městě, jízda dopravními prostředky, naučte mě, že se na vás vždycky mohu spolehnout a důvěřovat vám. Když vás poslechnu, budu víc v bezpečí. Vyroste ze mne vyrovnaný a zdravě sebevědomý pejsek, kterého budete mít pro radost. Nezapomeňte mě očkovat a odčervovat, dopřejte mi kvalitní krmení. A hlavně, nechte si mne až do konce mého života. Zvyknu si na vás a budu vás milovat, dokud budu dýchat.