O štěňátkách

Naše priority

Vybíráme takového ženicha, aby byla štěňátka nejen krásná, ale i zdravá. Důležitá je i povaha pejska a samozřejmě rodokmen.

Štěňátka odchováváme s maximální péčí v domácím prostředí. Jsou zvyklá na hladící ruce návštěv a na ostatní pejsky z naší smečky. Když trochu povyrostou, naučí se na zahradě vyhrabat svojí první díru nebo utrhnout první kytku, případně upravit záhon podle svých představ. Do svých nových domovů budou odcházet očkovaná, odčervená, očipovaná a na cestu dostanou kromě smlouvy a pasu i výbavičku.

Kólie jsou krásná, ušlechtilá a velmi vnímavá stvoření. Je jim nejlépe ve společnosti svého pána, proto ji prosím nenechávejte jen venku. Nadšeně s Vámi budou běhat, chodit na výlety nebo podnikat jiné aktivity, a pak odpočívat ve svém pelíšku nebo u vás na klíně na gauči. Získáte věrnou psí dušičku, která Vám bude nadšeně dělat společnost při každé příležitosti.

A protože máme naše kolie tolik rádi a přáli bychom si, aby měly plnohodnotný psí život, apelujeme na nové majitele, aby své zvířátko nenechali bezdůvodně kastrovat.

Kmotři

Kmotrem prvních dvou vrhů je Viktor Dostál. Je to dlouholetý přítel naší smečky, který se zabývá řešením problémů s psí psychologií a komunikací mezi člověkem a psem. Před lety nám velmi pomohl a z jeho rad čerpáme dodnes. Děkujeme :).

Kmotry vrhu C a D jsou naši dlouholetí kamarádi, kteří jsou nám oporou při opatrování a rozmazlování psích miminek. Jsou to Blanka, Míša a Luděk Meitnerovi.

Speciální poděkovaní patří Míše, která se stará nejen o štěňátka, ale je i naší hlavní fotografkou, programátorkou webu a chůvou v jedné osobě. Moc děkujeme za to, co pro nás děláš.

Návod na použití štěněte

Tak tady mě máte, jsem vaše vysněné štěňátko. Jsem krásné, miloučké a konečně vaše. Jsem malý nezbeda, všude za mnou budou loužičky a hromádky. Všechno, co přede mnou nedáte někam nahoru, spolehlivě rozkoušu. Boty, kabelky a mobilní telefony v mém dosahu nechte pouze tehdy, když už si opravdu chcete koupit nové a chybí vám pro jejich pořízení ten správný důvod. Na zahradě Vám pomůžu s terénními úpravami, vyhrabu krásné krátery tak akorát na zvrtnutí nohy, přesadím kytky a zablácenými tlapkami vám ušpiním čerstvě vytřenou podlahu. Ale když se mi budete věnovat a naučíte mě, co je správné, budete ve mně mít prima parťáka nejen na rošťárny. Budu vnímavý a poslušný pejsek, s radostí vám splním každé přání, rád se naučím nějaký nový kousek, povel nebo dovednost. Poběžím s vámi na kraj světa a pak s vámi budu odpočívat na gauči. Jste pro mě středobod vesmíru, buďte ke mně laskaví, trpěliví, učte mne hravou a pozitivní formou a vrátím vám to svojí láskou a oddaností. Dejte pozor, abych nepřekousal kabely nebo někam nespadl, dopřejte mi hodně pohybu a možnost hrát si s jinými pejsky. Seznamte mne se všemi možnými podněty, abych se zbytečně nebál – ruch ve městě, jízda dopravními prostředky, naučte mě, že se na vás vždycky mohu spolehnout a důvěřovat vám. Když vás poslechnu, budu víc v bezpečí. Vyroste ze mne vyrovnaný a zdravě sebevědomý pejsek, kterého budete mít pro radost. Nezapomeňte mě očkovat a odčervovat, dopřejte mi kvalitní krmení. A hlavně, nechte si mne až do konce mého života. Zvyknu si na vás a budu vás milovat, dokud budu dýchat.