Daisy

Daisy, vlastním jménem Feidra Bohemia Elenor, se narodila 17. března 2014 v Tuchoměřicích.

Daisy je naprosto úžasné psí stvoření. Je krásná nejen na pohled ale hlavně svojí povahou. Je jemná, hravá, chytrá, moc ráda se učí, kamarádí se se všemi pejsky. Miluji na ní úplně všechno. Hlavně její přítulnost a komunikativnost. Pořád si se mnou „povídá“, když uslyší své jméno, hned vrtí nejen ocáskem, ale rovnou celým psem. Ráno mi pomáhá nezaspat a po zazvonění budíku se začne ještě více tulit a olizovat mi obličej, pokud to napoprvé nezabere, tak chvilku ťape po lině, pak hupne na postel, olizuje mě a plácá ocasem do peřiny, dokud nevstanu. Její velkou předností je také to, že neloví jiná zvířata. Za zajícem a srnkou se sice ohlédne, ale nechá je v klidu běžet. Proto všechny procházky s ní jsou příjemnou relaxací a zábavou.

Proč jsem si vybrala kólii?

Inspirací pro mě byl otec Daisy Brontes, který mě zaujal svým vzhledem a povahou. Pak jsem o tomto plemeni četla různé články a líbilo se mi čím dál tím víc. a tak už tu byl jen krůček od pořízení štěňátka. V době, kdy jsem se rozhodla pořídit psí holčičku, byly ale všechny zamluvené. Jednou večer na mě čekala příjemná zpráva od chovatelky, že jedna rezervovaná fenečka je volná. Druhý den jsem jí zavolala a večer jsem si už domů přivezla chlupatou kuličku. Do naší smečky krásně zapadla. Kazan – německý ovčák a voříšci Týna a Deen mi jí pomáhali vychovat. Naučili jí loudit, spát v posteli ale i hlídat, i když každou návštěvu stejně jako oni spolehlivě přivítá.

Je to prostě ideální pes do rodiny. A věřím, že její „děti“ budou dělat také tolik radosti svým novým páníčkům jako ona dělá mně.

Výstavní úspěchy:

30. 8. 2014 – Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav – VN1

30. 4. 2016 – Mezinárodní výstava psů Praha – VD

4. 6. 2016 – Klubová výstava Humpolec – V2, Res. CAC

5. 6. 2016 – Klubová výstava Humpolec – VD1

11. 6. 2016 – Národní výstava psů Klatovy – V1, CAC

Na výstavách se Daisy líbila. Kladně byl hodnocen její temperament, dobré proporce, dobrý korpus i končetiny, ladný dlouhý ocas, velmi pěkný tvar hlavy, dobře posazené i pigmentované oči, velmi pěkné zbarvení, hezký pohyb, výborný krk i hřbet, ušlechtilá.

Bonitace – 4. 6. 2016

Rodokmen - Daisy
Vyšetření MDR1
Vyšetření CEA