Vrh D

Calippo van de Huszarstate

„Scooby Doo“

a

Andělka Šťastná smečka

„Koblížek“

 

Dne 3. 7. 2020 se nám narodila krásná štěňátka. Dvě blue merle holčičky, jeden trikolorní pejsek a jedna trikolorní holčička. Všichni se mají čile k světu a papají, co jen to jde. Všechna miminka jsou už zadaná.

V tomto pořadí přišla štěňátka na svět:

Diblík – trikolorní pejsek

 Domněnka – trikolorní fenka

Dobrůtka – blue merle fenka

Divoška – blue merle fenka

Společná fotka

Ahoj, dovolte mi, abych se představil, jmenuji se Scooby Doo, mojí paničce do Čech mně jako psí miminko přinesl čáp z Holandska, z chovné stanice Van de Huszarstate a v průkazu původu jsem napsaný, jako Calippo, jo přesně, jako ten nanuk od Algidy. Takže uznejte, že to Scooby Doo, to tedy dost zachránilo a můžu mezi lidi. Na svět se dívám jedním očíčkem modrým a druhým hnědým. Jsem narozený ve znamení Blíženců, takže jsem asi tak 20 pejsků v jednom tělíčku, s kožíškem v barvě blue-merle a nikdy nemám rozdělané míň než dvě věci najednou. Miluju, když můžu s paničkou něco podnikat a je úplně jedno, jestli je to canisterapie (chodím navštěvovat babičky a dědečky do domova důchodců, už jsem byl i ve školce a u těžce mentálně a pohybově postižených). Věnujeme se záchranařině (s paničkou se specializujeme na práci v sutinách, to jsou popadané budovy a já se tam učím hledat zavalené lidi). Chodíme na cvičák (tady cvičím poslušnost a dělám překážky pro záchranářské psy), složil jsem vstupní zkoušky pro pasení oveček NHAT, zkoušky ZOP, ZZO, BH-VT a vstupní záchranářskou zkoušku ZZZ. A tím to určitě nekončí, trénujeme s paničkou na další. Moc rád chodím na procházky, rád plavu, úplně miluju aportování míčků, mám moc rád lidi, děti a moc rád si s nimi hraju. Doma mám 2 kočičí brášky, jsou to thajské kočky, o kterých se říká, že jsou to poloviční psi. Mám je moc rád, spíme spolu všichni 3 v posteli a často si spolu hrajeme a podnikáme lumpárny. Každý večer si vlezu za paničkou na gauč, přitulím se k ní, nechávám se hladit a jsem moc šťastný.

Ahoj, já jsem Andělka. Narodila jsem se v této chovatelské stanici Šťastná smečka, kde mě všichni její členové moc hezky přijali. Panička je ze mne od narození nadšená, od malinka jsem veselá kopa. Jsem zvídavá a šikovná, zajímá mne všechno nové. S paničkou chodím do domova důchodců potěšit stařečky svou přátelskou povahou. Dařilo se mi i na výstavách, díky kterým jsem získala titul Český junior šampion a Český šampion. Sice jsem se ráda předváděla, ale nejvíc mne bavilo hrát si s ostatními pejsky a pořádně se s nimi proběhnout. Mám ale jeden moc důležitý úkol, nenechat paničku zaspat do práce. Když jí zazvoní budík, tak jí hned jdu olíznout tvář a mazlím se tak dlouho, dokud nevstane. Pravda, někdy jí zafuním do ucha a zalehnu jí, to taky zabere. Miluji běhání, ale i lenošení, moc ráda si hraju a učím se nové kousky. Taky jsem dobrá chůva, starala jsem se o loňská štěňátka, když si mamka potřebovala od těch rarášků odpočinout. Mám pořád dobrou náladu a svoji radost ze života dávám pořád najevo. Jsem přece ze šťastné smečky 😊.